niedziela, 14 lutego 2021

Koreczki

Koreczki to małe przekąski idealne na imprezy te małe i duże. Szybko się je robi i szybko znikają. Na patyczki można nadziać różne kombinacje składników, po prostu co się lubi a że każdy lubi co innego to takich kombinacji jest całe mnóstwo. Ja zazwyczaj wyciągam składniki jakie mam pod ręką i tworzę z nich swoje zestawienia. Poniżej przedstawiam kilka moich propozycji.składniki:

pomidorki koktajlowe
oliwki
pieczarki marynowane
wędlina: kabanosy, kiełbasa dojrzewająca-fuet, plastry szynki dojrzewającej
sery: camembert, ser żołty gouda, ser pleśniowy z niebieską pleśnią, mozzarella małe kulki
ogórek świeży 
małe ogóreczki konserwowe
paluszki krabowe
winogrona różowe

Winogrona, pomidorki czy pieczarki marynowane jeśli są małe to pozostawiamy w całości a jeśli są duże to przekroić na pół. Camemberta pokroić w trójkąty. Szynkę dojrzewającą w cienkich plastrach złożyć tworząc małą kostkę. Mozzarellę osączyć z zalewy, aby była wyraźniejsza w smaku można oprószyć delikatnie solą ziołową, zalezy z czym ja połączymy. Pozostałe składniki pokroić na małe kawałki wedle uznania aby swobodnie mieściło się do buzi. Przygotowane składniki nadziewać na małe wykałaczki.
Niżej przedstawiam moje zestawienia składników na konkretne koreczki.
Klasyka znana wszystkim camembert+winogrono ale bardzo lubie też ten duet w połączeniu z szynką czyli camembert+winogrono+szynka dojrzewająca. Zamiast camemberta może być też serek z niebieską pleśnią. Kolejny znany i lubiany zestaw to szynka dojrzewająca+pomidorek+mozzarella. Bardzo lubie paluszki krabowe choć wiem, że to nic dobrego pod względem składu ale jadam tylko raz na jakiś czas. Polecam zestawienie mozzarella+ogórek+paluszek krabowy, mozzarella z dodatkiem soli ziołowej. Kolejne propozycje to taki miszmasz składników. Mieszamy dowolne sery, wędliny i warzywa. Wystarczy zamienić jeden składnik i tym sposobem otrzymujemy inny koreczek o innym smaku:
oliwka+ser pleśniowy+fuet
ser pleśniowy+ogórek świeży+fuet
pieczarka marynowana+ser pleśniowy+fuet
pomidorek+kabanos+ser żółty
pomidorek+ser żółty+fuet
pieczarka marynowana+ser żółty+fuet
ogórek konserwowy+ser żółty+fuet
oliwka+kabanos+ser żółty
pieczarka marynowana+kabanos+ser żółty
ogórek świeży+kabanos+ser żółty
ogórek konserwowy+kabanos+ser żółtyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz